SZKOLENIE ONLINE DLA LOGOPEDÓW

9 czerwca 2020

Zaproszenie

 

I Katowicki Zespół Doskonalenia Logopedów, działający przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Katowicach, serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się online w dniu

23 czerwca 2020 roku (wtorek) o godzinie 16.00

Prelegent: Pani Monika Zielińska-Miętkiewicz

Temat szkolenia:

mTalent, czyli multimedialny warsztat współczesnego logopedy

 

Plan szkolenia:

16:00-16:15        przywitanie uczestników spotkania

16:15-16:30        logopedyczne badania przesiewowe w oparciu o ogólnopolski projekt LogoTest.pl (bezpłatne interaktywne kwestionariusze: LogoTest1, LogoTest2, AfaTest)

16:30-17:30        wykorzystanie programów multimedialnych podczas zajęć terapeutycznych – prezentacja wybranych fragmentów:

  • mTalent Zajęcia logopedyczne,
  • mTalent Czytanie sylabami,
  • mTalent Percepcja słuchowa,
  • mTalent Autyzm. Rozumienie, naśladowanie, mowa bierna – ZAPOWIEDŹ
  • mTalent DOM, programy tematyczne/sezonowe oraz możliwości platformy mTalent.pl w terapii zdalnej synchronicznej i asynchronicznej

17:30-17:45        samodzielne tworzenie i udostępnianie multimedialnych ćwiczeń z użyciem bezpłatnego narzędzia eKreda

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnym szkoleniu online prosimy o rejestrację pod adresem: https://learnetic.clickmeeting.com/mtalent-czyli-multimedialny-warsztat-wspolczesnego-logopedy

Serdecznie zapraszamy – organizatorki spotkania:

Izabela Liguzińska-Wołowiec – PPP 1

Anna Broma – SPPP, MP 50

liderki I Katowickiego ZDL

 

 

 

Monika Zielińska-Miętkiewicz

Logopeda, rodzic, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Gdańskim, manager produktu. Autorka ponad 50 produktów (tradycyjnych i cyfrowych), które od wielu lat sprawdzają się w codziennej pracy nauczycieli i terapeutów na całym świecie. Współautor/autor takich znanych programów dla terapeutów jak: cała seria mTalent, wiele lat wcześniej – eduSensus Logopedia, terapeutyczne gry planszowe marki Trefl i inne. Autorka wielu znanych dzieciom tekstów logopedycznych, np. Logo-rymy, Orto-rymy, Wyliczanki logopedyczne (cz. 1 i 2) i inne.

Od początku korona-epidemii – również administrator profilu FB Zielona Gżegżółka, skupiającego terapeutów wymieniających się doświadczeniem, smutkami i pomysłami na zdalną organizację szeroko pojętej terapii logopedycznej i pedagogicznej.

 

Firma Learnetic SA (www.learnetic.pl) to polski producent multimedialnych materiałów edukacyjnych i terapeutycznych dla nauczycieli i terapeutów.

 

W listopadzie 2018 roku firma wprowadziła na rynek polski m.in. serię programów mTalent (mTalent.pl) przeznaczonych do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, której autorami są terapeuci-praktycy z wieloletnim doświadczeniem.

 

Seria obejmująca aktualnie 9 pozycji cały czas jest rozwijana i już w III kwartale 2020 roku, obok zasobów dla terapeutów, producent planuje wprowadzić do oferty serię mTalent DOM, czyli pakiety terapeutyczne przeznaczone dla dzieci do pracy w domu.

 

Programy mTalent to narzędzia wspierające pracę logopedów zarówno podczas zajęć tradycyjnych w gabinetach, jak i tych prowadzonych na odległość. Oprogramowanie mTalent jako jedyne rozwiązanie na polskim rynku umożliwia pracę zdalną – w tym wideokonferencje – bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania. Jest to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci.