TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ZAWODOWEJ

7 kwietnia 2021

Zaproszenie na Tydzień Świadomości Zawodowej

 

Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne Miasta Katowice oraz Forum Wymiany Doświadczeń Doradców Zawodowych Miasta Katowice zapraszają na Tydzień Świadomości Zawodowej, który odbędzie się
w dniach 12 do16 kwietnia 2021 roku.

 

Już niedługo uczniowie klas VIII będą wybierać dalszą ścieżkę kształcenia.
Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla młodych ludzi oraz dla tych, którzy towarzyszą im w wyborach, wiosenny, pięciodniowy pakiet wzmocnienia psychicznego, okraszony nutą motywacji oraz pozytywnej energii. Co roku mogliśmy się spotkać w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki, czy Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”. Jednak obecnie mamy czas epidemii i szereg ograniczeń, więc aby ułatwić dostęp do informacji proponujemy Tydzień Świadomości Zawodowej. Idziemy z duchem czasu, więc oferta odbędzie się w nowoczesnej, hybrydowej formule. Przewidziane są wydarzenia w wirtualnym świecie oraz
w realnym, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych tematyką.

 

W ramach Tygodnia Świadomości Zawodowej zaplanowane są:

 • Porady w zakresie doradztwa zawodowego organizowane przez doradców Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Miasta Katowice oraz rozmowy
  z doradcami zawodowymi z Forum Wymiany Doświadczeń Doradców Zawodowych Miasta Katowice w formie hybrydowej, w zależności od gotowości uczestników.
 • „Rodzic jako doradca zawodowy ” – webinarium skierowane do rodziców uczniów klas VIII, którzy zastanawiają się, jak wspierać swoje dziecko, które stoi przed wyborem ścieżki edukacyjnej.
 • Pomagam moim uczniom wybrać zawód i szkołę” – webinarium skierowane dla doradców zawodowych, którzy towarzyszą uczniom w tej niesamowitej podróży.
 • „Praca wychowawcy klasy a planowanie kariery uczniów?” – webinarium skierowane dla wychowawców klas, którzy zastanawiają się jak wspierać ucznia w procesie decyzji edukacyjno- zawodowych.
 • Przewidziane są również podcasty dot. form wsparcia młodzieży realizowanych
  w ramach działalności Ochotniczych Hufców Pracy
  .

 

Oczywiście proponowane działania w głównej mierze są dedykowane dla uczniów klas VIII, ich rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych, ale zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych tematyką.

 

Szczegółowe informacje przekazujemy w załącznikach oraz umieszczone będą na stronach internetowych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych.

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ZAWODOWEJ_plakat-1

Tydzień Świadomości Zawodowej – harmonogram